Kamp çadırı alırken, özellikleri ve kullanım seçeneklerine göre değerlendirme yapılır. Çadır alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Sorusu için ilk önemli kriter, çadırın ne için kullanılacağıdır. Hangi kamp türü yapılacağı, mevsim özellikleri, çadırın kaç kişilik olması gerektiği gibi konular, kamp çadırı alırken dikkat edilmesi gereken kriterler arasındadır. Doğru çadırı almak ve konforlu bir kamp yapmak için dikkat edilmesi gerekenler;

Çadırın Ne İçin Kullanılacağı

Yaz kampı, kış kampı, deniz kenarı, orman veya tüm hava koşullarına dayanıklı olması isteniyorsa ona göre seçim yapılmalıdır. Farklı türler, modeller ve fonksiyonlarla üretilen kamp çadırları, kullanılacak alana ve kurulacak kamp türüne göre alınmalıdır. Tenteneli çadırlar, iki katlı çadırlar, kış kampına uygun çadırlar ve çok kişi kapasiteli profesyonel çadırlar gibi pek çok seçenek bulunuyor. Genellikle hangi alanda kullanılacaksa, o özellikleri taşıyan kamp çadırı alınmalıdır.

Çadır Kaç Kişilik Olacak

Kamp türü, çadırın kaç kişilik alınacağıyla alakalıdır. Araba ile ulaşım, bisiklet kampı, motosiklet, tekne, kayık veya doğa yürüyüşü gibi seçeneklerde, çadırın büyüklüğü ve ebatı önem kazanır. Doğa yürüyüşlerinde hafif ve kolay taşınabilir olması, çadır alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Konusunun belirleyici yanıtlarındandır. Tek kişilik, çift kişilik veya aile boyutu gibi seçeneklerle üretilen kamp çadırları iki katlı seçeneklerle de satışa sunuluyor. Genellikle kullanılacak kamp türü ve kişi sayısına göre seçim yapılmalıdır.

Kamp Çadırı Fiyatları

Amatör, profesyonel, yazlık, kışlık gibi çok farklı özelliklerde ve kalitede kamp çadırları üretiliyor. Çadır alırken özellikleri ve kullanım alanı yanı sıra fiyatı önemlidir. Sadece yaz kampları için düşünülüyorsa, çok pahalı olmayan bir çadır tercih edilebilir. 5 mevsim çadırlar, kış kamplarına uygun çadırlar, daha profesyonel ve daha pahalı olan türlerdir. Genellikle kamp sporu yapan profesyonel kampçıların tercih ettiği çadırlardır. Bütçenize göre uygun olan çadırı tercih etmelisiniz.

Çadır Özellikleri

Kamp çadırı alırken; ağırlığı, fiyatı, kalitesi, kurulum özellikleri, markası, tente özellikleri, havalandırması, zemin, giriş özelliği, cepler, fermuar, sineklik, iç yüksekliği ve yağmura dayanıklılık özelliklerine dikkat edilmelidir. Ayrıca alüminyum, duralimünyum veya fiberglas olup olmadığı, kullanım alanı ve türüne göre seçilmelidir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar