Yaz veya kış aylarına uygun kamplar göre malzeme seçimi yapılmalıdır. Kamp öncesi bilinmesi gerekenler, kamp malzemeleri, kamp kuralları, konum ve alan özellikleri yanı sıra Türkiye’de en iyi 10 kamp mekanı önem taşır. Konforlu kamp kurabilmek, tehlikesiz ve eksiksiz kamp yapmak için, doğru malzemelerin seçimi özenlidir. Kamp için gerekli malzemeler arasında;

Kamp İçin Gerekli Malzemeler

  • Kamp Çadırı

Kampın temel malzemesi olan çadır, özellikleri ve büyüklüğüne göre seçilmelidir. Kalitesi, kaç kişilik olacağı, yağmura ve güneş ışınlarına dayanıklı olması, güvenli olması ve dayanıklılık özelliklerine göre seçilmelidir.

  • Uyku Tulumu

Konforlu kamp ve kaliteli uyku için uyku tulumu ve mat önemlidir. Kamp çadırında mat üzerinde uyunur. Uyku tulumları en düşük sıcaklıklara kadar sıcak tutma özelliğine sahiptir. Tam bedene göre ve özelliklerine göre uyku tulumu seçmek önemlidir. Mat seçiminde de yaz veya kış kampına uygun ürünler tercih edilmelidir.

  • Soğutucu Çanta

Buzluk ve soğutma kabı olarak üretilen kamp malzemeleri, kamp erzaklarının bozulmadan korunması için ideal çözümlerdir. Kamp için gerekli malzemeler arasında bulunan soğutucu çantalar, kampın konforlu geçmesini sağlar.

  • İlk Yardım Seti

Her kampçının çantasında mutlaka olması gereken ve kampçılığa uygun boyutlarda üretilen ilk yardım seti mutlaka olmalıdır.

  • Kamp Lambası & Fener

Ortalama ışık ile 50 saate kadar pil ömrü veren kamp lambaları, gece konaklamaları için önem teşkil eder. Kamp çantasında mutlaka bulunması gereken kamp lambası, kafa lambası, fener, el lambası gibi farklı dizaynlar ile üretiliyor.

  • Yürüyüş Batonu

Özellikle doğa yürüyüşleri için önem taşıyan malzemeler arasındadır. Hafif malzemeden ve dayanıklı olarak üretilen yürüyüş batonları, dağcılık, arazi ve doğa yürüyüşleri için önemlidir.

  • Matara & Tabak & Çanak

İçeceklerin ısı ve soğukluğunu uzun süre muhafaza etmesi, içeceklerin toz almaması için matara özelliği önemlidir. Termos şişe ve bardak formatında üretilen kamp mataraları, pratik kamp çatal, kaşıkları, olması gereken demirbaşlar arasındadır. Set halinde satılan bardak- tabak- kaşık- çatal- bıçaklar, katlanabilir, iç- içe geçen pratik ve portatif malzemelerdir.

  • Kamp Çantası

Outdoor çanta olarak adlandırılan kamp çantalarının fonksiyonelliği önemlidir. Kamp süresine ve niteliğine göre seçilmelidir. Bel, boyun ve sırt destekli çantalar olarak üretiliyorlar.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar